Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Fikirleri

0
847

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Evlerini süsleyip püslemek isteyen şahısların en büyük sorunlarından biri de dürüst renkleri yakalayarak uyumlu bir oda dekorasyonu oluşturmaktır. Ev dekorasyonunda renk uyumu fikirleri resim galerimiz bu konuda size yardımcı olmak için hazırlanmıştır.
Dürüst renkleri bir araya getirebilmek için bu resimler size ilham olacaktır.
Monokromatik bir rengin öbür tonları demektir. Bütünleyici renklerise yeşil kırmızı mor sarı gibi birbirlerine karşısında düşen renklerdir, bu renkleri kullanarak odanızın görünümünde dengeyi yakalayabilirsiniz.Dekorasyonda maksat yaşadığımız yerleri daha hoş ve elverişli ışık halkası getirmektir.
Ev dekorasyonu ekonomik refahın artmasıyla birlikte son zamanlarda epeyce popüler olan konulardandır.
Dekorasyonda en önemli unsurlardan biri de renk uyumudur.
Bunu sağlamak için ise uyumlu ve zıt renkleri bir araya getirmek gerekir.

Içten renkleri bir araya getirmek için bu işin piri olmanıza gerek yok, renkler hakkında azıcık data edinerek bunu başarabilirsiniz.
Bir odanın dekorasyonunu yaparken yaşam şekliniz karakteriniz, odanın yapısı bütün bunları göz önünde bulundurmalısınız. Renk çarkı dekorasyonda renk uyumu konusunda bilmeniz gereken bir çarktır. Bu çark mavi, kırmızı ve sarı olmak üzere üç ana renkten oluşuyor. Bu çarkta emrindeki yana ve karşıt gelen renkler ahenkli
kombinasyonlar oluşturmanızı sağlar.
Bütünleyici renkler renk çarkında müşterek gelen renklerdir. Mavi sarı, mor turuncu, kırmızı yeşil tamamlayıcı renklerdir. Gösterişli bir renk uyumu dekorasyonudur.Ofislerde, yemek yemek odalarında, salonlar kullanılabilir.
Benzer renkler, renk çarkında tabi yanlamasına gelerek oluşan renklerdir.
Sarı- yeşil, kırmızı turuncu buna örnek verilebilir. Odaya sakinleştirici bir hava katar.
Banyolar, oturma odaları bu tarz için uygundur.
Monokromatik renkler, bu kavram aynı rengin benzer tonlarının kullanılmasıyla oluşan bir dekorasyondur. Çağdaş görünümlü evlerin vazgeçilmezidir.
İşte size fikir verebilecek dekorasyonda renk uyumu örnekleri resim galerimiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin