Mutfak Nasıl Dekore Edilir ?

0
954

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 21, 2017 by admin

Mutfak Nasıl Dekore Edilir

Mutfak, evin en çok kullanılan alanlarından birisidir. Ev hanımların en fazla vakti geçirdiği bu yerin düzenli ve hoş bir görünüme sahip olması gerekir. Her mutfak istenilen büyüklükte olmayabilir. Bu durum ise biçimsiz mutfakları ve istenmeyen görüntüleri ortaya koyar. Peki, Biçimsiz Mutfak Nasıl Dekore Edilir? Bunun için neler yapmak gerekir. Gelin hep birlikte bu yazımızda Biçimsiz Mutfak Nasıl Dekore Edilir sorusuna yanıtlar bulalım.

Kadınların en büyük arzusu, mutfakta çalışırken her şey elimin altında olsun, ama hiç bir şey ortada olmasın düşüncesidir. Bunun için büyük bir dolaba sahip olmayı isterler. Bu küçük mutfaklarda imkansız gibi görünse de tavana kadar yükseltme yaparak bu isteğe ulaşılabilir.

Eğer böyle biçimsiz bir mutfağa sahipseniz yaptıracağınız dolabın ölçülerini almak son derece faydalı olacaktır. Ortaya çıkacak raflar, size son derece hoş bir görünüm kazandıracaktır. Bu tarz mutfaklarda dolap ve mutfak tezgahı aşırı yer kaplar. Yer tasarrufu için ankastre mutfak seçimi tasarruf sağlayacak ince bir davranış olarak karşımıza çıkar.

Biçimsiz mutfağı dekore etmek için uygun ölçülerde uygun dolap yapımından bahsettik. Bir diğer konu ise masa seçimidir. Katlanabilir masalar biçimsiz mutfaklar için akıllı bir fikir olacaktır. Gömme veya sonradan monte edilmiş şeritli led ışıklar, mutfağınızın daha geniş görünmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Kısaca belirtmek ve özetlemek gerekirse, önce mutfağınızın olmazsa olmazları arasında yer alan buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi büyük eşyalara yer ayarlanmalı. Bununla birlikte olarak tavana kadar devam eden dolaplar size yer kazandıracaktır. Boş duvarlar, dar mutfak için en büyük kurtarıcıdır. Raf üzerine konulacak dekoratif eşyalar, mekanı olduğundan fazla geniş göstermeye yetecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin