2021 Dekorasyon Fikirleri

0
15

Son Güncelleme Tarihi : Mayıs 21, 2021 by admin

Bir evin dekorasyonu aslında içinde yaşayan insanların kişiliğini yansıtır. Bu yüzden evine gelen kişilere eviniz aslında sizin hakkında bazı ipuçları sunar. Siyah ağırlıklı bir dekorasyon tercih ettiyseniz daha karamsar olduğunuz düşünülebilir. Canlı renkler ise enerjinizi arttırır.

Eviniz veya dekore edeceğiniz mekân küçükse daha büyük göstermek ve daha ferah hale getirmek için açık tonları kullanabilirsiniz. Yine az ışık alan bir mekân ise açık tonlar bu mekânlar içinde doğru tercih olacaktır. Dekorasyonda kullanılacak renk odada ki mobilyalarla uyum içinde onları tamamlayıcı nitelikte olmalı. Canlı tonlar kullanmak istiyorsunuz ama odanız küçük olduğu için açık renkleri tercih etmek zorunda kalıyorsanız, kazandırmak istediğiniz hareketliliği kanepe minderleri, renkli tablolar ile sağlayabilirsiniz.

Halı seçiminde de dikkatli olunmalı. Dekorasyonda gözlerin halıda olmasını istiyorsanız mobilyalar oldukça sade halının şıklığını gölgelemeyecek tarzda olmalı. Tam tersini düşünüyorsanız yani mobilyalar bütün dikkati toplasın, fark edilsin istiyorsanız halı sade renklerde küçük desenli olabilir.

Evinizin manzarası görülmeye değerse perdeleri duvarla aynı tonlarda seçerek uygun dekorasyonla manzarayı kapatmamış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin