Bebek ve Çocuk Odası Duvar Süsleme

0
1197

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Bebek Odası Duvar Süsleri

Her ailenin göz bebeği şüphesiz evlatlarıdır. Özlemle beklenilen bir yavrunun dünyaya gelmesi ile amansız bir mücadeleye girilmekte ve onun rahatı için tabiri yerinde ise ‘’yemedim yedirdim, içmedim içirdim’’ şeklinde bir fedakârlığa başlanmaktadır. İlk olarak kapı süsleri ile hastane dönüşünde ona sürpriz hazırlanır fakat kendi dünyasında yaşayan bebeğin bunları algılaması söz konusu değildir. Misafirler için ise süslü kurabiyeler, kekler yapılarak bebeğin ilk günleri geçirilir. Zaman içinde usul usul ev halkı yerleşmeye başladığında ise bir kişilik odanın daha eve dahil olması gerekmektedir. Cibindirik model olan salıncaklar veya beşikler ile büyüyen çocuk kısa sürede emeklemeye sonrasında ise tutunarak yürümeye başlamakta ve bu aşamada oda ona şart olmaktadır. Bebek odası içinde olması gereken malzemeler özenle seçilir ve yerleştirilir ama duvar renkleri ise göz önüne alınmaz. Bebek odası duvar süsleri ile ortam hafifte olsa yumuşatılarak dekorasyon anlamında güzelleştirmeye başlanılmakta ve bu olay çocuğun dış dünyasında uzun yılar tesir edecek olan psikolojik temellerini oluşturmaktadır. Bebeklerin göz canlılıkları ilk dönemlerde ışığa karşılık duyarlı olmakta ve bu zamanda kesinlikle yüksek voltajlarda ışık saçan lambalar ile oda aydınlatmamalıdır. Onların huzuru için loş ışıklı oda düzenlenmeli ve bebek odası duvar süsleri de bu anlamda ışığı kıran veya apsorbe eden özellikten uzak olmalıdır. Işık değerleri korunmalı, odanın her tarafı ise aynı oranda ışıklandırılmalıdır.

Çocuk Odası Duvar Boyaları

Çocuk odası duvar boyları hangi renk olmalı? Öncelikli sorun bu olması gereklidir. Koyu kırmızı bir oda veya komple beyaz bir desen üzerinde zemin oluşturmak, çocuğa yapılan haksızlık olacaktır. Siyah renk veya diğer soğuk renkler odaya sokulmamalı fakat evin diğer odalarında bulundurulmalıdır. Çocuğun hayal dünyasının şekillenmeye başladığı odasında stabil bilinen koyunlu duvar resmi ile çocuğun hayaline şekil vermenin yerine onu tanıdıkça merakına uygun olan çocuk odası duvar kağıdı desenleri seçilmelidir. Belki çocuğunuz dağlardan değil denizden hoşlanan bir yapıda, yâda kızınız kendi hayali olan bulutlu duvar süslerinden hoşlanacak.  Çocuk odasında şekillenen dünya ilerleyen hayatın temellerini oluşturur ve bu işlemelerde destekçi olarak çocuk odası duvar sticker desteklemesi yapılmamdır. Kelebekli model dekorasyon örneklerinde de sizlere sunduğumuz örnekler ile farklı dekorasyon fikirlerini yakalayabilir ve bu sayede çocuğunuz için hazırlamaya çalıştığınız odanız daha da renklenmiş olacaktır.

Çocuk odasının her köşesinde öneli bir detay yatmakta ve bu detayları ortaya çıkartan ise sizlerin duvar süslemeleri ile onlara hazırladığınız hayat olacaktır. Bebek odası düzenlemesi ile başlayan bir oda ve hayal dünyası yanında  başarılı bir kişilik ortaya çıkacaktır. Kendini gerçekleştirme yanında duvar stiçkırları ile yapılan hareketler onların ince motor becerililerinin kolay kazanılmasını sağlayacak ve bu davranışı çizim becerisini artıracaktır. Sorumluluk duygusunu geliştirmek için mutlaka çocuk odası duvar boyaları, duvar süsleri, çocuk odası duvar kağıdı süslemeleri özenli olmalı ve hatta çocuk odası duvar stickır ları ile hayal dünyalarına yeni yaratıcılıklar katılmalıdır. Şimdi örnek resimleri hep birlikte izleyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin