Evlenenler için Dekorasyon Artıları

0
886

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 21, 2017 by admin

Evlenenler için Dekorasyon Artıları

Dekorasyon ve teknoloji iş birliği hayatımızı büyük bir kolaylığa kavuşturmaktadır. Yeni ev kuran çiftler için bu konuda özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktaların bulunduğu da unutulmamalıdır. Her şeyden önce evinizin oda oda uzunluklarının alınması ve buna uygun şekilde alışveriş yapılması ilk sırada yer alır.

Aldığınız bir eşya hayal ettiğiniz duvarın önünde biraz büyük ya da küçük gelebilir. Aksine sizin yaşam alanınızın kısıtlanmasına da neden olabilir. Bu da bazı sorunların hızlı bir şekilde yaşanması anlamına gelmektedir. Aynı şekilde evinizin uzunluğunu ölçtüğünüz gibi aldığınız eşyaların birbiri ile uyumunu da kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Örnek olarak kanepenin önüne aldığınız halı çok sırıtabilir. Mümkünse bunu deneyerek veya farklı yerlerden aldıysanız uzunlukları hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaparak almayı deneyebilirsiniz. Bu da sizin için büyük bir artı olacaktır. Renk uyumu ise asıl önemli olan kuraldır.

Kapının, duvarların ve aldığınız eşyaların rengi birbiri ile uyumlu olmalıdır. En çok yapılan yanlışsa ana renklerin ton farklılıklarından ortaya çıkar. Örnek olarak beyaz halı ile koyu kırmızı kanepe birbiri ile uyumlu olabilirken, kırmızı hali ile açık kırmızı kanepe birbirine uyumlu olmayabilir. Renk uyumlarının gözden geçirilerek alınması ilerleyen dönemlerde sizi yeni bir alışveriş zahmetinden kurtaracaktır.

Sadece salon için değil evin her yeri için bu şekilde alışveriş yapılmalıdır. Fazla olan odaları boş bırakmak yerine bir çekyat ya da bir dolap koymanız ilerleyen zamanlarda sayıca fazla misafir ağırlarken yada sorun yaşadığınız zaman hayatınızı kurtarabilir.

Asıl unutulan veya göz ardı edilense en pahalısının en uygun olduğu düşüncesidir. Bu kesinlikle zevklere ve düşüncelere göre farklılıklar taşıyabilir. Evlenenler için dekorasyon artıları bu noktada son derece büyük bir önem teşkil edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin