Yatak Modellerinde Yılların Farkı

0
749

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Mikrobiyolojik yapıya vücut tipine göre farklı yataklar ortaya çıkmak da ve yatak modelleri 2018 da bu noktada devrim yaratmaktadır. Başlıca yatak üretici firmaları tarafından yatağın esnekliği kadar nefes alması da göz önünde bulundurulmuştur. Yer yatağı döneminin aksine bazalı yatak modelleri tek ve çift kişilik olarak sunulmaktadır. Kişisel farkındalıklardan dolayı yatakların boyları veya enleri değişiklik yapılarak her vücut tipinin rahat etmesi sağlanmaktadır. Hal böyle olduğunda ise uyku dinlenme olarak zindelik noktasında yardımcı olmaktadır.

2018 yatak odası takımları esnek olması yanında besleyen bir özellikle kendini göstermektedir. Kumaşları nefes almaya uygun ve terletmeyen malzemeden yapılmakta ve bunun sonucunda ise yatak yayları boyu uzamaktadır. Yatak yayı boyunun uzaması ile de yatak kalınlığı artarken kumaşla olan ten temasında zararlıların ulaşması engellenmektedir. Yatak modelleri 2018 piyasaya sunulmasından itibaren fuarlarda yüksek ziyaretçi kitlesine uylaşmaktadır. Yüksek ziyaretçi kitlesine ulaşan bu esneklik her evin hayali olan yataklara dönmektedir.

Önceki yıllardan farkı ise 2018 yılı yatak odası takımları ve fiyatlarıolmaktadır. Gerek kriz olmasından gerekse sanayi kuruluşlarının yatak üzerinde özel çalışmaları fiyatların gecen yıllar ile aynı kalmasını sağlarken kalitesinin bir nebze olsa artmasını sağlamıştır. Yatak odası modellerinde görülen ise canlı renklerin biraz daha ışıklar ile desteklenmesi ve dekorasyon amacı ile kullanılan diğer malzemelere bağlı olmasıdır. Yatak modelleri 2018 tek başına değil bir odanın tamamına yönelik gelen bir değişimdir.

Kullanıcılar olarak almayı düşündüğümüz bir yatakta öncelikli olarak kumaş seçeneklerine bakılmalıdır. Kumaşın esnek ve doğal olmasından sonra yatağın şekil ve anatomisi ele alınmalıdır. Şekil ve anatomik yapı, normal ve sade olmak gibi tabir edilen özelliği barındırmalıdır. Reklamlarda gösterilen şeklinde dokunulduğunda kendisini toparlaması gerekmektedir. Belli bir kalıp ve kullanım sonrasında dahi eski halini alması gerekmektedir. Tek kişilik yatak veya çift kişilik yataklarda geniş olması da önemlidir. Bazadan taşan veya yatağın başlığına değen bir yatak modeli yerine tam bir ölçüde yatak alınması gerekmektedir. İsterseniz kendiniz yatak ölçülerini vererek firmalardan özel üretim yatak alabilir ve uykunun tadını çıkartabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin