2017 Gergi Tavan Dekorasyonu ve Detayları

0
1333

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 21, 2017 by admin

2017 Gergi Tavan Dekorasyonu ve Detayları

Çok geniş alanlar için ve yüksek tavanlar için özellikle tercih edilenlerden birisi de asma tavandır. Özellikle camilerde, klişelerde, Osmanlı saraylarında oldukça dikkat çeken tavan süslemesi, modern şekillere dönüştüğünde asma tavanların süslenmesiyle elde edilmiştir.

Bunlar sadece asma tavanlar şeklinde değil aynı zamanda tavanla bütünleşik olarak bazen tüm tavanı kaplamakta bazen ise sadece tavanın belli bölümlerini kaplamaktadır. Dilediğiniz tarzda üretilen,  aynı zamanda farklı şekillerde ve dekoratif tarzlarda üretilmektedir.

Evlerine bu şekilde akvaryum yaptıranlar, tavanlarına cam şeklinde bir açıklık yaptıranlar da oldukça bulunmakla beraber, bir avize değerlendirerek hem dekoratif bir alan hem de bir aydınlatma alanı elde etmektedir.

Bunların yanı sıra özellikle ofislerde, toplantı salonlarında, daha minimalist ve modern döşenmiş evlerde tamamıyla tek renk bir röntgen ışığı gibi hazırlanmış asma tavanlar da dikkat çekmektedir.

Gergi tavanlar aynı zaman da tablo gibi de kullanılmaktadır. Daha yüksek tavanlı evlerde daha büyük alana yapılma imkanı ve daha çeşitli desen kullanılabilme imkanı sayesinde, bir çiçek bahçesi deseni, uçuşan kelebekler hatta ormanın içinden gökyüzüne bakarken ağaçların görüntüsü tarzında bir görüntü bile oluşmaktadır. Özellikle yatak odalarında bu tarz ürünlerin tercih edilmesi daha sık rastlanmaktadır. Rahatlama hissi vermekle beraber daha huzurlu uyunmasını ve uyandığınızda da çok güzel bir görüntüyle uyanmanızı sağlayacaktır.

Temek sistem olarak ledli bir asla tavan veya gömme tavan tuvalinin üzerine çarşaf kimi baskılı bir kumaş parçası gerdirilerek elde edilmesinden ötürü gergi tavan adını almaktadır. Yani temel olarak bu bez üzerine baskısı yapılabilecek aynı zamanda büyütüldüğü zaman kalitesini kaybetmeyecek her görüntü için üretilebilir. Eviniz için özel tasarım yapılan yerler olmakla beraber çok fazla seçeneği olan ve bu seçeneklerden terci ettiğinizde çok kısa sürede üretilip monte edilebilen bir sistemdir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin