Yeni Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

0
1197

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 21, 2017 by admin

Yeni Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odanızı Yeniden Dekore Edin
Oturma odaları bizlere; dinlenmek, televizyon seyretmek, kitap okumak, misafir ağırlamak, yemek yemek gibi birden fazla aktiviteyi yapma imkânı sunan, evin en işlevsel bölümüdür. Peki, oturma odalarını dekore ederken neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Oturma Odalarınızda Yorulmayın
Oturma odaları birçok amaca hizmet etse de, asli görevi dinlendirmektir. Bu yüzden koltuk seçiminiz son derece önemlidir. Oturma, uzanma alanlarınızı koca koca koltuk minderleriyle paylaşmak zorunda kalmayın. Yorgun bedenlerinizi, şıklığın ve konforun bir arada olduğu oturma gruplarına emanet edin.

Duvarlar Üstünüze Gelmesin
Oturma odalarınızın duvarları için yapacağınız renk seçimi odanın ne kadar gün ışığı aldığına göre belirlenmelidir. Eğer oturma odanız kuzeye bakıyorsa, açık tonları tercih etmeniz doğru olacaktır. Kirli beyaz, bej, pastel gibi soft renkler kullanarak daha ferah ve olduğundan daha büyük bir görünüm elde edebilirsiniz. Gün ışığından fazlasıyla nasibini alan odalarımız için; daha canlı ve koyu renkler tercih etmemiz uygun olacaktır.

Aktivitenize Göre Aydınlanın
Oturma odaları için aydınlanma gereksinimi, yaptığınız aktiviteye göre değişir. Her ihtiyacımız için ayrı ayrı aydınlatma çözümleri üretemeyeceğimize göre, dimmer ile akıllı aydınlatmanın konforunu yaşayabiliriz. Dimmer, ışığın şiddetini azaltıp çoğaltarak istenilen aydınlatma atmosferinin sağlanmasına imkân veren; direnç elemanlarına verilen addır.

Ev Sahibi Olmaya Aday Süs Eşyaları
Oturma odalarında bulunan vitrinlerde, sehpa üzerlerinde, raflarda yer alan gereğinden fazla süs eşyası, dekoratif obje olmaktan çıkıp tahtınıza göz dikmesin. Aksesuarlar, dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarıdır; ancak sizden fazla yer işgal etmemek koşuluyla!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin