Koltuk Seçerken Nasıl Bir Desen Seçmeliyiz?

0
1685

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 22, 2017 by admin

Koltuk Seçerken Nasıl Bir Desen Seçmeliyiz?

Salon ya da oturma gruplarında genel olarak kullandığımız mobilya türü olan koltuklar farklı renk ve desenlerde tasarlanarak bizler için sunulmaktadır. Koltuk seçimlerimiz her ne kadar evlerimizdeki dekorasyon tipine uygun seçilmesi gerekse de kişisel zevklerimize de dikkat ederek seçim yapmamız önerilmektedir.

Koltuk seçerken nasıl bir desen seçmeliyiz?

Modern ya da klasik dekorasyon anlayışınıza bağlı olarak yapacağınız tercihler için bir ev dekorasyon tasarımcısından yardım alabilirsiniz. Klasik dekorasyon anlayışına hakim olan evlerinizde goblen denilen desen tercihinde bulunarak hareket etmeniz önerilmektedir. Goblen tarzı desenler çiçekli ve desenli kumaşlar olarak bilinen kumaş seçenekleri olarak bilinmektedir. Goblen tarzı desenlerde bulunan büyük desenler koltuklarda kullanılırken küçük çiçekli desenli kumaşlar sandalyelerde tercih edilmektedir.

Düz renk seçenekleri de değerlendirilebilecek alternatifler arasında yer almaktadır. Şal deseni de koltuklarda pek çok bayanın tercih ettiği desen kategorisi içerisinde yer almaktadır. Şal deseni genel olarak tekli koltuklarda tercih edilirken bununla uyumlu olan düz renk seçeneklerini ikili ya da üçlü koltuk tercihleriniz de kullanarak dekorasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin