Mutfakta En Büyük Yardımcımız 5 Alet

0
945

Son Güncelleme Tarihi : Eylül 30, 2017 by admin

Mutfakta En Büyük Yardımcımız 5 Alet

Biz bayanların en evde en çok zaman geçirdiği yer mutfaktır. Kimimiz için mutfak eziyetken benim gibiler içinse orda zaman geçirmek bir eğlence. Tabi mutfakta güzel zaman geçirmek için kimi yardımcı aletlere de ihtiyacımız var. Benim için mutfakta vazgeçilmez olan yardımcı aletleri sizler için sıraladım.

#1 Kesme Tahtası;

Mutfakta en çok kullandığım ürün kesinlikle kesme tahtası. Ekmekten sebzeye, meyveden ete her şeyi keserken vazgeçilmez bir ürün. Her ne kadar ismi kesme tahtası olsa da günümüzde camdan yapılmış kesme tahtaları da mevcut. Bunları kullanmak her ne kadar daha sağlıklı gözükse de her bıçak darbesinde çıkan ses can sıkıcı olabiliyor.

#2 Rende;

Rende olmadan önce havuçların nasıl doğrandığını düşünmek istemiyorum. Salatada kullandığınız havuçtan, cacık yaparken kullanacağınız salatalığa kadar her şey için rendeye ihtiyacınız var. Rende alırken paslanmaz çelikten almaya özen gösterin. Doğru rendeyi almadan önce kaç tane rendeyi çöpe attığımı sayamadım.

#3 Sarımsak Ezici;

Sarımsağın zaten kokusu yeter. Sarımsağı ezmek için farklı aletler var. İster havanda dövün, ister ezici yardımı ile ezin, isterseniz rende kullanın. Sarımsak ezicisi olmayan mutfak benim için eksiktir.

#4 El Blenderi;

El Blender sayesinde hem çırpma, hem karıştırma hem de parçalama yapabilmektesiniz. Çorbadan yemek yapımına aklınıza gelebilecek çoğu yemek onun yardımı ile yapılmakta. Eğer bir tane el blender’ınız yoksa gecikmeden hemen satın alın.

#5 Meyve-Sebze Soyacağı;

Topraklı patateslerin bıçak ile soyulması benim açımdan tam bir kâbustu. Ya da salata yaparken havuçların, salatalığın, domatesin soyulması. Meyve sebze soyacağı bu iş için yapılmış en muhteşem alet. Pazardan 1 TL’ye alabileceğiniz bu alet karşılığını milyon kez size veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin