Art Deco Mutfak Dekorasyonu

0
633

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Art deco tasarımı; modern unsurlar ile elde edilen bilimselliği kullanmaktır. 1920 yılında Fransızlar tarafından ortaya çıkartılan akım, 1930 yılında mimari ve sanat dünyasından etkisini kayıp etmeye başlamıştır. 1960 yılından sonra ise tekrar rağbet görmeye başlayarak Fransız akımı olarak tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Ankara tren garı Türkiye’de akımın ilk görüldüğü yerlerin başında gelmektedir. Sonrasında ise teknoloji ile hızla kabul görmüş ve sanayinin bir ön ilerlemecisi olarak kabul edilmektedir. Özellikle art deco mutfak dekorasyonunda görülen tasarımlar sayesinde mutfaklar zaman geçirilen yerlerin başında gelmeye başlamıştır.

Teknolojinin art deco tasarımı ile birleşmesinde mutfakta radyo, televizyon gibi aletler görülmeye başlamıştır. Bu işlemler kişilerin artık mutfağı sadece yemek yapmak için kullanılan sürekli makineleşen yer olmaktan çıkarılmıştır. Art deco mutfak tasarımı sanayi ekipmanları ile donatılmış ve teknolojinin alana sahip olduğu tasarım olmaktadır. Bu sayede ihtiyaç duyulanın başında mutfak ocakları gelmektedir. Set üstü mutfak ocakları da sanayi tipine dönülerek iki gözden, dört göze taşınmakta ve bu sayede birden fazla yemek aynı anda yapılmaktadır.

Mutfak tasarım örnekleri arasında sıklıkla karşılaşılan modellerin başında gelen teknik üstünlük ve kullanışlı olmak deyimi art deco akımından gelen düşünce ile ortaya çıkmaktadır. Mutfak modelleri ile tasarım harikası ürünlerin birleştirilmesi sonucunda elde edilen modeller; kullanış kolaylığı sağlamaktadır. Bir masanın etrafında odaklanan mutfak dekorasyonu kullanılan ürünlerin birlikte uyumları ile dağınıklık görüntüsünden uzaklaşılmaktadır. Bu sayede elde edilmiş olan kullanım alanı kolaylığı mutfakların rahat nefes almasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda zaman kazandırmaktadır. Aynı anda birden fazla makine çalışmasının sonucunda elde edilen zaman aynı anda dizininde izlenmesi ile gerçek yaşamdan uzaklaşılmasını önlemektedir. Mutfak tasarımı ve mutfak dekorasyonu resimler ile açıklanmaya başlanmaktadır. Ülkemizde de rahatça bulabileceğiniz tasarımlar sizin mutfağınıza yeni bir soluk getirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin