Yılbaşı Kutlamasını Evde Yaptıracak Süsler

0
562

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Yeni bir yılı karşılarken etrafın düzenli, misafirlerin hoş bir ortamda ağırlanması için şimdiden bayanların akıllarına düşünceler uçuşmaktadır. Yeni bir fikirle ortaya çıkartılacak bir yemek masası bir yıl boyunca sohbetlerde konu olacak bir güzellikte olmaktadır. Bu nedenle yıl başı ev süsleme çalışmasında en büyük detay küçük farkındalıkların ortaya çıkartılması ve bu farkındalıkların ise sürekli yapılan süsler olmasının aksine yeni olmasıdır. Yeni yıl süsü için illaki hazır süs almanıza gerek yoktur! özellikle cam ağaçlarının katledilmesi ise ayrı bir yıl başı sucu olmaktadır.

Son yıllarda gerek dekorasyon gerekse bahçe, park düzenlemelerinde hazır fidanların kullanılması ile cam ağaçlarının kesilmesi önlenmektedir. Her ne olursa olsun yeni yıl kutlanması, bir yılın yorgunluğunu alması, gelen yılında mutlu bir şekilde karşılanmasını sağlayacaktır.

Değişik düşünceler ile yeni yılı kutlamak isteyen herkes örneklerde görülen yeni yıl süslerini kendileri yapabilir.

Yeni yılın vaz geçilmezi kar tanesi süsü

Kağıtların eşit şekilde beşgen olarak kesilmesi sayesinde yüzlerce kar tanesi kısa zamanda hazırlanmaktadır. Kullanılmış kağıtlardan da yapılabilecek olan kar tanesi süsün yardımcısı ise kurdela olmakta ve kağıtlar kurdelaya yapıştırılmaktadır.

Çam belki ilk yılbaşı kutlamasından beri kullanılan sene karşılama ağacı olmaktadır. Yeni yılın hediyeleri bile bu ağaçın atına koyulmakta, yıl başı sepetlerin ise  aranılan malzemesi gene çam dalları olmaktadır. Şeker sepeti olması ise süslerin içine koyulan kurdelanın beyaz ve kırmızı şeritli olması gerekmektedir.

Küçük sandık içinde sunulan yeni yıl hediyeleri camlı bir kavanoz veya şekilde görüldüğü gibi çam dallarından oluşturulan bir cıta ile sunum sağlanabilmektedir. Gaz lambası modeli veya denizci feneri şeklinde sunulan bu süsleme ile  mutfak tezgahları misafirlerinize daha hoş görünecektir.

Mutfak demişken yeni yıl kurabiylerini unutmakta  haksızlık olacaktır. Şeker tadında bir eğlence ve gece için kurabiyeler üzerinde süslü olmaktadır.

Yılbaşı yemek masaları gerek dostlukları karşılamada gerekse yeni yılı karşılama olarak kusursuz olmaktadır. Kapı süsü ve içi oda dekorasyonu ile sizlere küçük görsel detaylar verilmektedir. Yılbaşı süsleme yapımı yetenekleri ortaya çıkartan aynı zamanda kısa sürede beğeni toplayan bir dekor çalışması olmaktadır. Şimdiden yeni yıl her kese bol şans getirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin