Estetik Banyo Klozet Takımı

0
813

Son Güncelleme Tarihi : Aralık 14, 2017 by admin

Lavabo klozet takımı banyolarda kullanılan ve gün geçtikçe yaygınlaşan temel ihtiyaç kullanım malzemesi olmaktadır. Temizlenmesi ve hijyen kurallarından dolayı mermer ve seramikten imal edilmektedir. Klasik Türk kültüründen Dünyaya örnek olarak kazandırılan tuvalet alışkanlığıdır.  Klasik tuvalet anlayışı Çin halk Cumhuriyeti, Türkiye ve İran tarafından kullanıma sunulmuş ve kültürlenme sonrasında Avrupa’ya taşınmıştır. Klozet takımı ve banyo kılozet takımı modellerinde artık aranılan şart şıklık, estetiklik olmaktadır.

Alafranga ve alaturka tuvalet olarak iki kısımda değerlendirmek yerinde olacaktır. Alaturka tuvalet; taşın yere sabitlenmesi, üzerinde çömelin erek ihtiyacın karşılandığı tuvalet olmaktadır. Sağlık açısından tavsiye edilen yöntem olmaktadır. Alafranga; oturularak ihtiyacın karşılandığı model olmaktadır. Klozet takımı banyoların kullanım alanı içerisinde yerini almaktadır. Buralarda kullanılan modelleri ise yerin durumuna göre değişmektedir. Geniş ve kullanım alanı 10 m2 üzerinde olan yerlerde ise bağımsız olanları kullanılmaktadır. Bunun yanında 5 m2 den küçük banyo modelleri içinde ise diğer bir kullanım ürünü ile ortaklaşa kullanılmaktadır. Bu sayede yerden tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Günümüzde en fazla kullanıldıkları yedek ürün ile lavabo ile birlikte olmaktadır.

Banyo yakımı ile birlikte değerlendirildiğinde ise renkleri ve estetik özelikleri birlikte göz önünde olması kullanıcıların ilğisini çekecektir. Çocuk klozet takımı modelleri ise onların fiziksel özeliklerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Bu sayede ilgi çekici oyuncaklar, manzaralar ile uzun süreli olarak oturmaları sağlanmaktadır. Klozet ve banyo modelleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin